Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

janeklouznice 

NÁVŠTĚVA Z NORMANDIE - 3.8. - 8.8.2015

335 fotek 1 video srpen 2015 - zobrazení
PŘÁTELÉ Z FRANCIE OPĚT U NÁS
Od pondělí 3.8 do soboty 8. 8. 2015, v Zásadě a okolních obcích bylo možné zaslechnout francouzštinu. V pondělí do našeho okresu zavítali dospělí z městečka Demouvill, s nímž Zásada spolupracuje. Vystřídali tak francouzské děti, které zde byly na příměstském táboře.
Program během celého týdne byl pestrý a nikoho neodradilo ani velmi teplé počasí.
První den programu byl v duchu přivítání, příjemné přivítání se dostalo francouzským přátelům v městysu Zásada, panem místostarostou Ing. Milanem Kopalem, následně v obci Držkov, kde všechny přivítala na krásném místě s výhledem na obec a Krkonoše paní starostka Jiřina Voláková. Po prohlídce Držkova následovala návštěva Malé Normandie – penzion, manželů Delepine, Vánoční dům pana Dostála, pekárna Mašek a vinárna pana Prouska.
Ve středu čekalo na návštěvníky milé překvapení, návštěva muzea automobilky Škoda v Mladé Boleslavi a piknik s koupáním v Jizeře v Dolánkách.
Čtvrteční den patřil Liberci, kde proběhla prezentace CHKO Jizerské hory a tak se všichni dozvěděli o přírodních krásách tohoto kraje, následovala krátká prohlídka města a Galerie Lázně, kde přítomné okouzlila velká sbírka obrazů rodáka z Normandie malíře Eugéna Boudina. A aby měli také nějaký výrobek z našeho kraje, navštívila celá skupina budovu bývalého Jablonexu, kde v prostorách Palace plus si vybrali, prohlídli a následně nakoupili skleněné zboží. Večer patřil společné večeři v restauraci U brusírna na Pěnčíně, která byla výtečná a tak přátelé z Francie ochutnali místní českou kuchyni.
Páteční den patřil menšímu ochlazení, prohlídkou města Vysoké nad Jizerou, rozhlednou Borovice a Bozkovské jeskyně. Večer patřil sportu a přátelství a tak se všichni sešli na fotbalovém hřišti, kde fotbalisti Zásadě připravili pro návštěvníky krásný večer s hudbou a občerstvením.
Sobotní horký den byl ve znamení loučení a návštěvy našeho hlavního města Prahy. V odpoledních hodinách francouzští přátelé odletěli z ruzyňského letiště zpět domů do Normandie.
Všichni se opět těší na shledání, a pokud vše dobře vyjde, bude příští rok patřit návštěvě Normandie.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron