Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

janeklouznice 

KOBEROVSKÉ ŠLÁPOTY 18.4.2015

125 fotek 18.4.2015 - zobrazení
KOBEROVSKÉ ŠLÁPOTY
Již 39 let patří druhá dubnová sobota Koberovským šlápotám. Letošní rok organizátoři naplánovali trasy do okolí Kostelních Louček, Rozumova, Klokočí a Rotštejna, tato malebná, dalo by se říci pohádková místa, leží jen kousek od Koberov a jsou zde nádherné výhledy. Cestou byl vidět nejen Kozákov, ale také Bezděz, Ještěd, Hrubá skála, Trosky a Turnov.
Na trasu se letošní rok vydalo 541 turistů od malých dětí až po důchodce, skupinky tvořili celé rodiny, či party kamarádů a ani psi nechyběli.
Možná nejvzdálenějšími účastníky byla rodina až z Polabí, která si tento kraj zalíbila a pravidelně se Koberovských šlápot zúčastňují. A jak nám řekl jeden turista: „Šlápot se zúčastňuji snad každý rok, letos jdu již po třicátý, jedině, kdy jsem nešel, bylo, že jsem byl na smrt nemocný.“
Před hradem Rotštejn, v obci Chutnovce, připravili členové TJ sokol Koberovy občerstvení a na hradě Rotštej čekalo nejen na dětské návštěvníky překvapení, hrála se zde pohádka z dob, kdy hrad byl ještě obydlen. Poutavé vyprávění o hradu a jeho bohaté historii, každému, kdo měl zájem, ochotně vyprávěl pan Ondřej Raicnyi. O hrad pečuje Občanské sdružení Ochrana Klokočských skal.
Každý, kdo si vybral jednu ze tří tras, 10 km, 15A km či 15B km, nebyl zklamán, také počasí přálo, a i když byla zima a foukal vítr, svítilo sluníčko tak na „Špacír“ to bylo ideální.
„Těšíme se na příští rok, kdy budou mít Koberovské šlápoty, čtyřicáté výročí, uvidíme, co si organizátoři pro nás připraví“. Řekla účastnice pochodu při razítkování upomínkového listu.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron